Špaletová okna jsou speciální dřevěná okna, která se běžně využívají v kombinaci s historickými domy a báječně se hodí třeba i do tradiční dřevěné chalupy.

 

Náš zákazník - pan Tomáš se nejprve rozhodoval, zda zvolit dřevěná nebo plastová okna. Nakonec u něj ale zvítězily tradiční materiály a chtěl okna ze dřeva. Jakmile se však přišel zeptat k nám do firmy, nabídl jsem mu několik atraktivních dekorů s různou kombinací skel a zmínil i ona špaletová dřevěná okna. Ta se mu moc zalíbila a navzdory vyšší ceně se do nich rozhodl investovat.

 

Tradiční okna do domů s historií

 

Pro jeho rozhodnutí bylo především důležitéprovedení těchto oken, jelikož vypadají velmi tradičně. Navzdory němu ale dosahují výborných tepelně izolačních vlastností a vy se tak nemusíte bát, že jimi bude ven utíkat zbytečně mnoho tepla. Splnění současných náročných standardů je pro ně tedy samozřejmostí. Stejně tak i dlouhá životnost, která zajistí, že okna nemusíte víckrát za život měnit, pokud se o ně dobře postaráte.

 

Pan Tomáš k nám tedy přišel na schůzku a vybral si moderní borovicové provední těchto oken, která mu skvěle ladí i se vstupními dveřmi. Pro špaletová okna nakonec zvolil možnost dvojskla na vnější stranu a jednoskla na vnitřní.

 

Již to je jeden rok, co má tato okna na chalupě a on i jeho manželka si je nemůžou vynachválit. Okna celkově prospěla vzhledu chalupy a také díky nim nemusí tolik topit v krbových kamnech, která jsou jediným zdrojem vytápění. Díky oknům vyrobenými naší firmou je tedy mnohem spokojenější, jelikož se mu snížily i náklady na vytápění chalupy během zimní rekreace.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Získat nezávaznou kalkulaci

Chci zaměřit a poradit zdarma

Získat zaměření zdarma