Dřevěné posuvné stěny

Větší kontakt s přírodou, úspora místa i elegantní designový prvek, který oživí váš domov, to vše nabízí dřevěné posuvné stěny.

Proč zvolit dřevěné posuvné stěny?

     šetří místo v interiéru

     umožňují realizaci moderních velkoplošných balkonových dveří

     jsou vhodné na propojení často využívaných společenských místností

     jednoduše rozdělí velkou místnost

 

Kromě výroby dřevěných posuvných dveří vám zajistíme kompletní servis. Máte nadstandartní požadavky? Rádi vám vaše přání splníme. Napište nám.

 

Posuvné dveře šetří místo ve Vašem interiéru. Umožňují realizaci vzhledově moderních velkoplošných balkónových dveří. Využívají se také na propojení často využívaných společenských místností. Nebo naopak, je-li potřeba rozdělit velkou místnost.

 

Varianty:dřevěná

 

Patio Life

Jednoduchá manipulace

Jedinečná technika Patio Life zcela eliminuje počáteční námahu spojenou s nadzvednutím křídla. Místo křídla je pohybem kliky totiž nadzvedáváno pouze těsnění, které při uzavírání křídlo opět utěsní. Manipulace resp. obsluha velkoplošných zdvižně-posuvných prvků ze dřeva nebo plastu s hmotností křídla do 300 kg se tak stává dětskou hrou.

Vozík pro váhu až 300 kg se zabudovaným ovládacím mechanismem pro těsnění.

Patiolive vozik

Spárové větrání bez vedlejších efektů

Pohledům skryté spárové větrání je rafinovaným a přitom nanejvýš komfortním řešením, které lze vytvořit otočením kliky o 180°. V této poloze kliky dojde k zasunutí těsnění na vrchní vodorovné hraně křídla a tímto způsobem je možné větrat, aniž by bylo narušeno uzavření výplně v jejich závěrových bodech a také aniž by mohlo docházet k průniku deště popř. hmyzu do interiéru. Přednost, kterou využijete především v rámci své delší nepřítomnosti.

Patio sparovevetrani

 

Bezbariérové bydlení

Konec možnému zakopnutí – na trh běžně dodávané podlahové prahy s sebou díky své konstrukci přinášejí možnost zakopnutí resp. klopýtnutí – zvláště pak pro malé děti a staré lidi. Pro vozíčkáře se pak stávají nepřekonatelnou bariérou.
Kování Patio Life řeší tento problém – plastový podlahový práh s velkým tepelným odporem, který díky svému tvaru umožňuje realizovat bezbariérové bydlení v té nejkomfortnější variantě.

Vysoká odolnost proti vloupání

Klikou ovládané uzavření vodorovných hran křídla. Díky této technické inovaci je zabezpečena vrchní i spodní vodorovná hrana křídla. K tomu navíc přispívají závěrové bezp. čepy na převodové straně křídla, jejichž počet se řídí podle výšky výplně, které zloději výrazně ztěžují vypáčení křídla. Patio Life však může nabídnout ještě víc – spárové větrání je zvenčí neviditelné. Posuvná okna a dveře tak při větrání zůstávají plnohodnotně uzavřena.

Otevírání klasických otočných dveří zabírá prostor, který často není k dispozici. V kanceláři se musí např. při větrání přesunout počítač, odstranit dokumenty, nebo dekoraci na parapetu a stolech. Posuvná okna tento problém řeší velice jednoduše a prakticky. Kování Patio S a Patio Z vhodné pro malá i velká okna, totiž umožňuje nejen pohodlné sklopení křídla, ale díky odsunutí křídla do strany šetří i místo.

Posuvné dveře jsou vzhledově velice moderním prvkem. Umožňují realizace velkoplošných balkonových dveří se šířkami křídel od 450 do 2000 mm a výškami křídel od 800 do 2400 mm.

Použití kování Patio S a Patio Z se doporučuje zejména u balkónových a terasových dveří, skleníků a zimních zahrad.

Oba posuvné systémy Patio Z a S nemají spárové větrání ovládané otočením kliky (mikroventilace).

 

Patio S a Z

Patio S (standard)

Vyžaduje po otočení kliky ruční vytažení, nebo přitlačení posuvného křídla do funkční polohy a tím vynaložení větší námahy.

Patio Z (s nuceným přítlakem)

Nucené ovládání horních rohových vedení kování Patio Z umožňuje komfortní ovládání i u velkých a těžkých křídel s hmotností do 180 kg

Přitlačení křídla do rámu, nebo odtažení probíhá za pomoci mechanizmu kování. Pohyb je iniciován otočením kliky a přenášen tímto mechanismem.

Důmyslná řešení - Patio S s rohovým vedením NT

Multifunkční závěrový systém v provedení výškově seřiditelných závěrových čepů V se seřiditelným přítlakem zajišťuje vysoký komfort obsluhy. Tento typ závěrových čepů má vynikající kluzné vlastnosti a snadnou seřiditelnost.

patios vedeni

Bezpečnost

Ochranu proti vloupání zajišťují na ohrožených místech bezpečnostní závěrové čepy v kombinaci s bezpečnostními rámovými uzávěry. Odolnost proti vloupání kování Patio byla prověřenaa certifikována akreditovanou zkušebnou (Ahs - bezpečnost proti vypáčení, RAL-RG 607/13;bezpečnostní třída č. 2 podle DIN V ENV 1627-1630).

Bezpečnostní rámový uzávěr NT

Vhodný k celému konceptu Patio. Bezpečnostní rámové uzávěry v kombinaci s čepem s hřibovou hlavou zvyšují odolnost proti vypáčení okna.

patios uzaver

Klika Patio Z

Patioz klika

 

Přehled sestav

Patio sestava1

Patio sestava2

Patio sestava3

 

Galerie

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Získat nezávaznou kalkulaci

Chci zaměřit a poradit zdarma

Získat zaměření zdarma