Příprava bytu na výměnu oken

Příprava bytu na výměnu oken

Když už máte zvolenou firmu s dobrými referencemi na výměnu oken a blíží se termín prací, je dobré připravit sebe i váš byt na tuto událost. Určitě budete vědět termín dopředu, tak před samotnou realizací budete mít dostatek času se na vše připravit. Byt připravujete na výměnu oken zejména proto, aby se předešlo škodám a znečištění celého bytu zejména prachem.

Technik, který u Vás okna měří, Vám zodpoví všechny otázky, které se týkají přípravy bytu, rozsahu prací, a tedy i časové náročnosti.

 

Začněte tím, že v místnostech, ve kterých bude výměna oken probíhat, odstraňte drobné předměty, nábytek, květiny, vázy, ozdoby a jiné drobnosti a přemístěte je dočasně do pokojů, ve kterých rekonstrukce neprobíhá-pokud to jde.

Nezapomínejte, že montážníci musí mít plný přístup k oknům, tedy sundat je třeba i záclony nebo rolety a přesunout také všechny předměty, které jsou v blízkosti oken, řekněme tak do vzdálenosti půldruhého metru od okna. Montážníci musí manipulovat v místnosti s okny i nářadím a potřebují tzv. manipulační prostor v okolí oken.

Když už je okolí okna volné, na řadě je postarat se o podlahu. Při demontáži starého okna se mohou na zem dostat malé, ale ostré kousky betonu a může nastat poškození podlahy. Pokud používáte v místnosti koberec, tak stačí odrolovat koberec zpod okna do středu místnosti a zajistit jej proti rozmotání kouskem kobercové pásky-nejlépe ale srolovat celý.

Ale i linoleum je dobré dále ochránit. Mnohem více pozornosti ochraně podlahy při výměně oken musíte věnovat, pokud máte plovoucí podlahu, dřevěnou podlahu nebo korek. Osvědčená metoda je pokrýt podlahu kartonem z krabic. Rozložené je položte na plochu s mírným přesahem přes sebe a přelepte spoje širokou lepící páskou. Vytvoříte tak souvislou vrstvu, která chrání vaši podlahu před poškrábáním betonem, stavební sutí, botami montážníků, ale i před pádem šroubováku na zem nebo jiné součásti jejich nářadí. Igelit nebo malířské fólie na podlahu nedoporučujeme, snadno se trhá a klouže.


Ochránit byste měli nejen plochu před oknem, ale i celou přístupovou cestu od vstupních dveří přes místnosti až k oknům. Ochrana podlahy je prvním krokem.

Zcela určitě máte pod okny radiátory. Ty je také třeba ochránit, opět použijte kartony a zakryjte vrch a stranu směrem do místnosti. Tento kryt k radiátoru připevněte na několika místech lepicí páskou.
.

Zbývá ochránit zbytek pokoje. Nábytek a další věci by neměli montážníkům překážet v cestě. Doporučujeme zakrýt veškerý nábytek. V prodejnách barvy-laky či hobby marketech můžete koupit zakrývací fólie používané při malování pokojů. Jedná se o velmi tenkou fólii, kterou natáhnete na nábytek a přilepíte na několika místech k nábytku a podlaze (proti průvanu). Konce na podlaze můžete zatížit nějakými předměty.
Pro lepení fólie k nábytku či podlaze se výborně hodí papírová páska používaná malíři pokojů, známá pod názvem zakrývací páska.

Když nepodceníte vaši přípravu na výměnu oken, nebudete mít po jejich výměně žádný problém ani starosti.


 

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Získat nezávaznou kalkulaci

Chci zaměřit a poradit zdarma

Získat zaměření zdarma